1

body .navbar {height: auto;} .region-inner.main-inner, .column-right-inner { padding-top: 0 !important; }

Безпечний інтернет







2018 р


Цього року до  Дня безпечного інтернету долучилися понад 130 країн з усього світу. В Україні більше 1240 організацій зареєструвалися на участь у Дні. Усі заходи відбуваються зі слоганом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». А їх головна мета - залучити кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.
Як розповіла координаторка Національного комітету Дня безпечного Інтернету Олена Черних під час прес-конференції, за даними організації UNICEF у 2017 році кожен третій користувач - це молода людина віком до 18 років.
 «Діти у все більш ранньому віці починають користуватися інтернетом. Навіть є такі країни, де діти молодше 15 років частіше користуються інтернетом, ніж дорослі, старші 25 років», - зазначила вона. За словами експертки, Україна зараз намагається долучитися до загальноєвропейської мережі Центрів безпечного інтернету й очікує відповідного рішення з Брюсселю.  

Соцмережа Facebook запустила  портал для батьків, який має допомогти їм навчити дітей безпечно користуватися соцмережами. На порталі представлено кілька розділів: перші кроки у Facebook, правила безпеки та окремо винесені «Поради для батьків» та «Поради експертів».


2017 р


Всеукраїнська акція

 «Хвиля безпечного Інтернету – 2016».


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Ці умови визначають порядок проведення Всеукраїнської акції «Хвиля безпечного Інтернету – 2016» (далі – Акція). 
1.2. Акція проходить з ініціативи Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України (далі – ІМЗО МОН України) за підтримки Української антивірусної компанії «Zillya! Антивірус»http://zillya.ua/, Інтернет-проекту «Про Інтернет» http://www.prointernet.in.ua/ та Науково-методичного проекту «Якість освіти»http://yakistosviti.com.ua/.
1.3. Акція проводиться з метою зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету.

2. УЧАСНИКИ АКЦІІ

2.1. Участь на добровільних засадах.
2.2. До участі в Акції запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів України.

3. СТРОКИ ПРОХОДЖЕННЯ

3.1. Акція проходить в два етапи:
Перший етап – 9 лютого 2016 року 9.00 – 15.00 – проходження навчальної гри та отримання сертифікату.
Другий етап – 10 лютого 2016 року до 12.00 – інтернет-голосування.

4. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОХОДЖЕННЯ

4.1. Відповідальна особа, яка проводитиме захід у закладі, заходить на створену Відділом неформальної та інформальної освіти дітей ІМЗО МОН України сторінку-подію в соціальній мережі Facebook «Хвиля безпечного Інтернету 2016» (http://bit.ly/WaveOfSafeInternet2016) та створює пост - повідомлення про початок акції* - Приклад: «Школа №123, м. Запоріжжя починає о 9.15 ХВИЛЮ №1!» і додає до поста:
4.1.1. хештег #Хвиля_Безпечного_Інтернету
4.1.2. фото дітей, які беруть участь, або будь-яке тематичне зображення до Дня безпечного Інтернету.
4.2. Учні проходять навчальну гру на сайті http://www.prointernet.in.ua/, по закінченню якої кожен з учасників отримує сертифікат, який засвідчує, що учень став обізнаним фахівцем з Інтернет-безпеки.

* в одному закладі може бути декілька «хвиль».
4.3. Перший учень з кожної «хвилі» одного закладу, який найшвидше впорався із завданнями гри, має за допомогою учителя роздрукувати сертифікат на папері або зберегти його у PDF форматі.
4.4. Перший учень робить власне креативне фото-«селфі» з сертифікатом та розміщує його у події в соцмережі Facebook -http://bit.ly/WaveOfSafeInternet2016, як коментар до свого поста - повідомлення.

5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ
5.1. П’ять учасників Акції, чиє фото отримає найбільшу кількість «вподобань» протягом однієї доби до 12.00 10 лютого 2016 року, отримають заохочувальні призи від Української антивірусної компанії Zillya! Антивірус http://zillya.ua/, Інтернет-проекту «Про Інтернет» http://www.prointernet.in.ua/ та Науково-методичного проекту «Якість освіти»http://yakistosviti.com.ua/.

6. ВІДЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

6.1. Оголошення результатів відбудеться 12 лютого 2016 року шляхом публікації результатів на веб-сторінці Інституту модернізації змісту освіти (http://www.imzo.gov.ua/) та Facebook – сторінці Відділу неформальної та інформальної освіти дітей ІМЗО МОН України (https://www.facebook.com/NonFormalChildEducation/).
6.2. Розсилка призів відбудеться Укрпоштою або Новою Поштою.




Допоміжні матеріали з підготовки до 
Дня безпечного Інтернету

● Інформаційний портал для дітей з правил безпечного користування Інтернетом http://www.prointernet.in.ua/

●  Електронна дошка корисних матеріалів із безпечного Інтернету

● Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті» з 5 новими груповими

● Онлайн курс «Права людини та Інтернет», що передбачає ознайомлення
Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі
  http://hr-online.org.ua/ua/kursi/.

● Тренінги для дітей від переможців Національного конкурсу тренінгових
вправ з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді

● Міжнародна кампанія «Рух проти мови ненависті он-лайн»
http://www.nohatespeechmovement.org/  (англійською мовою).

● Практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою
ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини»
http://bit.ly/BOOK_Bookmarks  (англійською мовою).

● Мультимедійний навчальний дистанційний курс із безпечного користування
ресурсами мережі Інтернет –  https://onlinesafety.info/ (російською мовою).


Джунглі Інтернету (Wild Web Woods)- цікава інтерактивна гра, призначена для дітей віком від 7 до 10 років. Підказки та поради допоможуть дітям користуватися Інтернетом безпечно та навчитися не губитися при зіткненні із загрозливою поведінкою інших користувачів або з негативним змістом сайтів.





Перевірити свій рівень кібербезпеки можна за допомогою тесту від Мicrosoft на  сайті






Проект «Про інтернет» — підвищення цифрової грамотності дітей
«Про інтернет» — це найповніший та найбільш якісний навчальний проект на цю тему в україномовному сегменті. Його розробники — Google спільно з ІнАУ. На сайті є чотири тематичні модулі: технічна безпека та базова технічна грамотність;створення, пошук, відбір, критична оцінка контентусфера комунікації(створення, розвиток, підтримка взаємин, самопрезентація, ідентичність, репутація), галузь споживання (замовлення, послуги, покупки онлайн). На сайті також є інтерактивна гра «Подорож на Астерікс». По завершенню навчання учням пропонують пройти онлайн-тест для перевірки знань.
Комікси про інформаційну безпеку від «Онляндії»
Історії-комікси розраховані на дві вікові групи — 7–10 років та 11–14 років. Наприклад, гра «Нові друзі Ганнусі» навчає правил спілкування в інтернеті, потім пропонується серія запитань:
Окремі розділи ігор присвячено авторським правам в інтернеті, а також розповідають про відповідальність, пов'язану з публікацією фотографій і текстів.
Інфографіка про безпеку в інтернеті
На ресурсі, розробленому компанією «Київстар», містяться статті та інфографіка про різні аспекти інтернет-безпеки: кібербулінг, мобільне шахрайство, інтернет-залежність тощо.
На сайті також є сім відеороликів серії «Розкажіть дітям про безпеку в інтернеті» й pdf-посібник для батьків «Діти в інтернеті: як навчити безпеки у віртуальному світі».
Анімовані ролики
Ресурс Onguardonline.gov — американський федеральний сайт про онлайн-безпеку, що містить окремий розділ про безпеку дітей та анімовані відеоролики на цю тему. Вони присвячені різним питанням: що робити, якщо зламали поштуяк користуватися безпечними мережами Wi-Fi, як протистояти кібербулінгу, як ділитися контентом у мережі.
Онлайн-посібник про браузери
«20 цікавих фактів про браузери й інтернет» — інтерактивна книжка, розроблена Google (доступна російською). Дає уявлення про основи користування браузерами, HTML, Javascript, розширення браузерів, Cookie тощо; пояснює, як захиститися від вірусів та фішингу.
Гра від Disney про інтернет-безпеку
The Surf Swell Island — гра, в основі якої відповіді на питання вікторин. Навчальний матеріал про інтернет-безпеку подано в серії з трьох ігор — героями кожної з них є персонажі диснеївських мультфільмів. Основні три теми: приватність, віруси й етикет спілкування в мережі.
Наприклад, дітям пропонують відповісти на такі запитання: «Чи варто говорити номер своєї школи онлайн-другу?», «Чи можна говорити про своїх улюблених диснеївських героїв в онлайні?», «Чи можна давати домашню адресу своїм онлайн-друзям?» або пограти у гру True / False із твердженнями на кшталт «Якщо в онлайні хтось каже щось, що лякає тебе чи засмучує, ти маєш вийти [з чату] та розповісти про це мамі чи татові».
Розробники вказують, що найкраще гра підходить для дітей початкової школи, однак загалом вікові рамки широкі — від 3 до 13 років.
NSTeens — ігри та відео про онлайн-безпеку
Ресурс NSTeens повністю присвячений навчанню дітей онлайн-безпеки (вікова категорія 11–17 років), самі розробники порталу пишуть, що навчають дітей, «як робити безпечний вибір в інтернеті». На сайті є анімація, відео за участі підлітків,ігри та комікси.
Наприклад, у відео «Шість рівнів інформації» підлітки досліджують, яку інформацію про них можна знайти в онлайні. Анімація Post-to-be Private показує, що важливо пересвідчитися, чи справді у вашому списку друзів у мережі ті люди, яким ви довіряєте перегляд певного контенту. Історія «Вибір Емі» розповідає про 15-річну дівчинку, яка вирішила піти з дому, щоби зустрітися з онлайн-другом.
Не всі відео з NSTeens можуть бути корисними — в першу чергу через іноземну мову. Крім того, батькам варто замислитися, наскільки деякі з них відповідають віку дитину (наприклад, це).
Від цих самих розробників є ресурси для молодшого віку NetSmartzKids (анімовані ролики для дітей 5–10 років).
Портал цифрової грамотності для всієї сім’ї
ThinkB4U.com — навчальний ресурс, що є продуктом співпраці Google та експертівCommon Sense MediaConnectSafely і National Consumers League. Завдання порталу — навчити користувачів основ інтернет-грамотності, надати матеріали батькам і вчителям про такі важливі теми, як захист приватних даних, виявлення шахрайства, розуміння своїх прав в інтернеті.
Матеріали представлено трьома типами контенту: відео, інтерактивні об’єкти та меседжі. Відео з героями-акторами (членами однієї родини) знято у трьох локаціях: дім, школа й центр міста. В них висвітлюються різні неоднозначні й цікаві ситуації, пов’язані з онлайн-досвідом. У певний момент користувач має зробити вибір — чи ділитися в мережі певною фотографією, чи замовляти конкретний товар тощо. Під час перегляду можна збирати інтерактивні об’єкти, які дозволяють грати в гру за темою відео. Внизу відео можна знайти додаткові матеріали за темою, розділені за категоріями користувачів: студенти, батьки, освітяни — це поради, підказки, посилання на інші ресурси.
Ігри про цифрову грамотність від MediaSmarts
На сайті канадської організації матеріали на тему медіаграмотності представлені в кількох розділах, один із них — це саме інтернет-безпека та цифрова грамотність. Здебільшого контент розрахований на вчителів шкіл, також єонлайн-ігри й вікторини. Наприклад, тест «Наскільки ви обізнані з кібербезпекою?»
Наприклад, для дітей 7–9 років — гра Privacy Pirates, що навчає, які дані про себе можна оприлюднювати, а які краще приховати (доступна на Android та iPhone); інша гра —  Adventure of the Three CyberPigs для дітей 8–10 років фокусується на таких питаннях, як спам, онлайн-маркетинг, захист особистої інформації. Ігри Mediasmarts, так само як і супровідні навчальні матеріали, є якісним і цікавим контентом, однак зважаючи на англійську мову (в тому числі в текстівках і завданнях до ігор) потребує постійної участь батьків чи вчителів.


0 comments :

Отправить комментарий